Menu
CHIP Speedtest

Načasované vypnutí počítače

08.11.2011 15:06 | Redakce Chip
Počítač se právě zabývá delší úlohou, která nevyžaduje vaši přítomnost. Abyste se kvůli jeho vypnutí nemuseli vracet zpět, měl by se korektně vypnout samočinně.

Takové přání vám splní freewarový nástroj Vista Shutdown Timer, který si můžete zavést do počítače z internetové adresy vistashutdowntimer.toflo.de. Za tím účelem na konci webové stránky za »Version 1.8:« klikněte na odkaz »here« u uložte soubor »Vista-ShutdownTimer1.8.exe« do libovolného adresáře. Žádná speciální instalace není zapotřebí. Vista Shutdown Timer spustíte prostě dvojitým kliknutím na jeho položku v Průzkumníku. Podle údajů výrobce běží nástroj pod Windows Vista, XP, 2000, ME a 98. V našem testu se bez problémů a spolehlivě zhostil svého úkolu také pod Windows 7.
S nástrojem Vista Shutdown Timer můžete v naplánovaném okamžiku uživatele odhlásit od systému (volba »Log off«), uvést Windows do režimu spánku nebo úsporného režimu, iniciovat restart nebo operační systém kompletně ukončit a počítač vypnout. Požadovanou akci definujete prostým kliknutím na příslušné tlačítko.
V rozšířené spodní části dialogu můžete zvolenou akci tlačítkem, jako například »Restart now«, vyvolat ihned, nebo jí přiřadit pozdější čas. Zde máte znovu k dispozici dva režimy: buď určíte požadovanou čekací dobu v jednotkách »minutes«, nebo v dalším řádku stanovíte přesný denní čas.
Nejlepší je zrušit zaškrtnutí u volby »minimize to System Tray«, abyste měli nástroj při běžícím timeru kdykoli dosažitelný přes hlavní panel. Na závěr můžete zvolit »Run Timer«.
Abyste při práci nebyli náhle překvapeni samovolným vypnutím, krátce před uplynutím lhůty se na obrazovce objeví zřetelná upozornění na blížící se akci, která se opakují ve zkracujících se intervalech. Posledních 15 sekund odpočítává nástroj jako countdown. Zhruba pět sekund před akcí nabídne Vista Shutdown Timer navíc možnost odpočítávání zastavit kliknutím na jednoduché tlačítko.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání