Menu
CHIP Speedtest

Načasování odeslání e-mailu z Gmailu

22.05.2011 04:00 | Redakce Chip
Potřebovali byste nastavit čas odeslání e-mailu, ale webové prostředí Gmailu ani tzv. laboratoř experimentálních funkcí nic podobného nenabízí…

Funkci pro načasování odeslání e-mailů doplní do Gmailu doplněk Boomerang ze stránky www.boomeranggmail.com. Na stránce pro instalaci doplňku klikněte na »Install Boomerang«, poté v dotazu na instalaci klikněte na »Povolit | Instalovat nyní« a restartujte prohlížeč.

Od této chvíle najdete v okně nové zprávy napravo od tlačítka »Odeslat« novou funkci »Send Later«. Při prvním použití této funkce je ještě potřeba povolit používání nového doplňku v pop-up okně Gmailu, které se automaticky zobrazí.

Hotový e-mail, u kterého chcete odeslání posunout, je vždy potřeba nejprve uložit do konceptů. Poté již nic nebrání použít postup »Send Later | At a specific time« pro nastavení času odeslání. Nastavit lze libovolný čas s přesností na minuty, případně lze použít některou z přednastavených voleb. Zobrazí-li se hlášení „Message will be sent on…“, e-mail se přesune z konceptů do speciální schránky »Boomerang«, kterou najde na stránce Gmailu v horní liště. Tato schránka obsahuje všechny e-maily připravené k odeslání. Volbou »Reschedule« lze čas odeslání dodatečně změnit.

Boomerang lze také využít pro připomenutí důležitých událostí. Aktivací »Boomerang | At a specific time« si můžete jakýkoliv doručený e-mail (například s důležitou pozvánkou, upozorněním apod.) nastavit tak, aby se ve vhodný čas opět objevil mezi nepřečtenou poštou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání