Menu
CHIP Speedtest

Načtení licenčního klíče Windows

15.08.2011 12:43 | Redakce Chip
Při práci s více počítači jste už zapomněli, která licence běží na kterém z nich. Pro přeinstalování systému však potřebujete znát správné přiřazení.

Instalační CD a licenci Windows byste měli – pro každý počítač odděleně – pečlivě uchovávat, abyste byli vždy připraveni na eventuální reinstalaci. Pokud byste přiřazení licencí přece jen zapomněli, můžete aktuální stav zjistit i v počítači.
Od Windows Vista výše klikněte v Ovládacích panelech nejprve na »Systém a zabezpečení«  a pak na »Systém«. Následný dialog vám dole v sekci »Aktivace Windows« ukáže stav i „produkt ID“ vaší současné verze Windows. Po kliknutí na odkaz »Změnit kód Produkt key« můžete pohodlně zadat nový licenční klíč. Po kliknutí na »Další« vás Řízení uživatelských účtů ještě požádá o souhlas. Byl-li změněn licenční klíč, systém si na závěr vyžádá opětovnou aktivaci licence Windows.
Upozornění: Pod Vistou a Windows 7 lze uvedený dotaz a dokonce i změnu licenčního klíče uskutečnit přímo v Ovládacích panelech. Pod XP k tomu potřebujete ještě přídavné nástroje, například Magical Jelly Bean Keyfinder nebo Licence Crawler, které umožňují zjistit licenční klíč ze systémového registru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání