Menu
CHIP Speedtest

Načtení poslední funkční konfigurace

15.03.2014 14:09 | Karel Kovar
Načtení poslední funkční konfigurace

Až do Windows verze 7 nabízí systémové bootovací menu položku „Poslední známá funkční konfigurace“, aby bylo možné rychle najít řešení problémů.

Ve Windows 8 sice tato možnost chybí, malou úpravou registrů je ale možné tento problém vyřešit. Umístěte kurzor myši do pravého rohu obrazovky, klikněte na »Vyhledat« , zadejte »regedit« a v rámci aplikací klikněte pravým tlačítkem myši na nalezený výsledek. Poté v kontextové nabídce zvolte možnost »Spustit jako správce«, aby bylo možné provádět úpravy v systému.

Nyní přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControl SessionManagerConfiguration Manager«.

Zde pomocí příkazu »Úpravy | Nový | Klíč« vytvořte nový DWORD klíč jménem  »LastKnownGood«. Jeho hodnotu nastavte na »1« a vše potvrďte kliknutím na »OK«.

Nyní se přepněte do nadřazeného klíče »Configuration Manager« a zde otevřete položku »BackupCount«. Zkontrolujte, zda je její hodnota »2«, a pokud ne, hodnotu změňte a vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Zavřete registr a pro aktivaci funkce restartujte systém.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání