Menu
CHIP Speedtest

Načtení přístupových údajů z Firefoxu v podobě seznamu

17.01.2011 11:51 | Redakce Chip
Automatická přihlašovací funkce browseru pro internetové portály je praktická a pohodlná – až na malý problém: přihlašovací data při jejich nepoužívání rychle zapomenete a pak se k požadované webové stránce nedokážete přihlásit z jiného browseru.

Opět zviditelnit uložená přístupová data umožňují už existující funkce prohlížeče. Freewarový nástroj pro Firefox ale kromě toho nabízí ještě přidanou hodnotu: ihned zobrazí všechna uložená přístupová data standardního profilu, navíc s ním však můžete přistupovat i k jiným profilům.
Po uložení do počítače rozbalte ZIP archiv a spusťte »passwordfox.exe«. Chcete-li získat přístup k jinému profilu, otevřete »File | Select  Folders«. V poli »Profile Folder Path« zadejte cestu k požadovanému profilu. Kromě toho můžete v tomto dialogu zadat »Master Password« (hlavní heslo) a tím přistoupit i k jím zabezpečeným identifikačním údajům. Chcete-li data uložit do textového souboru, označte celý seznam klávesovou kombinací [Ctrl]+[A] a pak použijte příkaz »File | Save selected  items«. Pro tisk seznamu je kromě toho vhodné zvolit zobrazení »View | HTML Report – All items«. Tak vytvoříte tiskový náhled seznamu v novém panelu. Ten pak konečně můžete dvojhmatem [Ctrl]+[P] vytisknout.
Upozornění: Nástroj také ukazuje, jak snadno mohou k uloženým přihlašovacím datům získat přístup i nepovolané osoby. Nezapomeňte proto uložená přístupová data ve Firefoxu vždy ochránit hlavním heslem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání