Menu
CHIP Speedtest

Načtení uložených uživatelských jmen a hesel

16.06.2011 07:32 | Redakce Chip
Browser Chrome na přání ukládá přihlašovací informace webových stránek. Naneštěstí jste zapomněli i jednotlivá jména uživatelů nebo hesla.

Freewarový nástroj ChromePass vám zpřístupní všechna v browseru uložená přístupová data. Program najdete na adrese http://www.nirsoft.net/utils/chromepass.html. Protože se jedná o prostředek na rekonstrukci hesel, smíte jej použít jenom na svém vlastním počítači. Stahování tohoto nástroje některé ochranné programy, jako je Kaspersky Internet Security, blokují. V takovém případě ochranný program dočasně vypněte, abyste download umožnili. ChromePass nevyžaduje žádnou instalaci a je po rozbalení ZIP archivu ihned použitelný. Data aktuálního uživatelského profilu v Google Chrome se zavedou automaticky. Vedle příslušné URL se vám vypíší také jednotlivá pole formuláře i jednotlivá uživatelská jména a hesla. Klávesovou kombinací [Ctrl]+[A] označte všechny položky. Potom otevřete příkaz »File | Save selected items«. Definujte název a umístění textového souboru. Po kliknutí na »Save« se pak kompletní seznam zapíše na udané paměťové místo.
Upozornění: Hesla pro webová sídla zásadně neukládejte v počítači, k němuž mají přístup jiné osoby. Činnost nástroje ChromePass ostatně názorně předvádí, jak snadné je načtení hesel i pro nepovolané osoby.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání