Menu
CHIP Speedtest

Nahraďte šipku kurzoru krásnější ikonou

09.10.2014 20:33 | Karel Kovar
Nahraďte šipku kurzoru krásnější ikonou

Operační systém Windows nabízí celou řadu možností, jak změnit výchozí vzhled rozhraní. Přesto existuje celá řada uživatelů, kterým nabízené možnosti nestačí, a proto hledají další možnosti úprav.

Typickým příkladem mohou být kurzory, protože výchozí kurzor ve tvaru šipky je už desítky let starý. Díky modularitě systému Windows ale není problém tuto komponentu snadno změnit.

Existuje celá řada stránek, které nabízí sady pro změnu kurzorů, nám se ale nejvíce líbily ty z webu specializovaného na grafiku DeviantART (www.deviantart.com). Pokud zde zadáte do vyhledávacího pole například »Cursor Windows«, zobrazí se nabídka jednotlivých kurzorů i jejich sad. Stáhněte si vybraný balíček a soubor rozbalte.

Nyní existují dva možné postupy. Pokud jste si zvolili sadu kurzorů, pak u nich najdete i soubor s příponou ».inf«. Na něj stačí kliknout pravým tlačítkem a z kontextové nabídky která se objeví, zvolit příkaz »Instalovat«. Poté se do počítače automaticky nainstaluje celá sada.
V případě, že chcete změnit jen vybrané kurzory, postupujte takto:

Nejprve klikněte na plochu pravým tlačítkem myši a zvolte v kontextové nabídce možnost »Přizpůsobit«. V levé části okna klikněte na »Změnit ukazatele myši« a tak otevřete okno »Myš – vlastnosti«. Nyní v kartě »Ukazatele« zvolte v sekci »Přizpůsobit« požadovaný kurzor a klikněte na tlačítko »Procházet…«. Poté přejděte na složku s uloženými kurzory, vyberte náhradu za standardní kurzor a klikněte na tlačítko »Otevřít«.

Tip: Náročnější uživatelé mohou vyzkoušet program CursorFX, který najdete na adrese

www.stardock.com/…ts/cursorfx/. Ten nabízí ještě více možností úprav ukazatelů myši, k dispozici jsou i předpřipravené sady a zkušenější uživatelé si mohou kurzory i připravit sami. Pro běžné použití stačí bezplatná verze programu, placená (10 USD) nabízí jen několik málo funkcí navíc.

2014-11-trik7-nahled

Na webu DeviantArt najdete i celou řadu zajímavých sad kurzorů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání