Menu
CHIP Speedtest

Náklady na mobilní stahování mailů pod kontrolou

24.05.2011 11:01 | Redakce Chip
Kontrola e-mailových zpráv na cestách pomocí „surfsticku“ připojeného k notebooku může přijít draho – zvláště v zahraničí. Přesto chcete být o důležitých zprávách průběžně informováni.

Vždy byste se měli postarat o to, aby při vyvolání e-mailů byla přenášena jenom nezbytně nutná data. Proto by k tomu nemělo docházet automaticky. Také je důležité, aby Thunderbird nestahoval hned všechny zprávy najednou. Program lze nakonfigurovat tak, aby splňoval obě podmínky.
Otevřete »Nástroje | Nastavení účtu«. Další kroky závisí na tom, zda k poštovní schránce přistupujete protokolem IMAP, nebo POP. Nejprve proto klikněte vlevo na kategorii »Nastavení serveru« a v prvním řádku zkontrolujte typ serveru.
ÚČET IMAP: Deaktivujte volby »Při spuštění zkontrolovat nové zprávy« a »Kontrolovat nové zprávy každých x minut «. Pak zvolte vlevo kategorii »Režim offline a místo na disku«. První volba »Zpřístupnit zprávy ve složce Doručená pošta pro práci v režimu offline« určuje, zda lokální kopie e-mailů budou k dispozici také off-line. To je sice praktické v případě, že neexistuje trvalé připojení k internetu, zvyšuje se tím však datový objem downloadu. Pokud tuto volbu necháte zapnutou, zařiďte přinejmenším následující omezení: v sekci »Místo na disku« také zaškrtněte volbu »Pro ušetření místa na disku nestahovat pro práci v režimu offline zprávy větší než 50 KB«.
ÚČET POP: V kategorii »Nastavení serveru« zvolte »Stahovat pouze hlavičky zpráv«. Kromě toho by mělo být aktivováno nastavení »Ponechat zprávy na serveru«, abyste později mohli e-maily vyvolávat ještě i z jiného počítače. Všechny předcházející volby pro automatické vyvolávání deaktivujte, aby Thunderbird nevyžadoval internetové připojení hned při spuštění programu.
Konfiguraci zopakujte pro všechny další e-mailové účty a potvrďte tlačítkem »OK«. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na řádku záhlaví »Předmět« seznamu zpráv. V kontextové nabídce aktivujte zobrazení údaje »Velikost«, takže vpravo se objeví tento přídavný sloupec.
Napříště budete stahovat zprávy už jen tlačítkem »Přijmout«. Překontrolujte velikost každé zprávy dříve, než ji otevřete nebo stáhnete. Vzdor omezení velikosti souboru se totiž při kliknutí na odkaz v náhledu velké zprávy stahují kompletně.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání