Menu
CHIP Speedtest

Nákupem ušetříte peníze

19.09.2011 10:43 | Redakce Chip
Pokud tisknete více než 100 stránek měsíčně a používáte starou inkoustovou tiskárnu, máte zcela jistě velké provozní náklady. Vyplatí se vám pak investovat do nové tiskárny s nižšími provozními náklady.

Moderní inkoustová tiskárna vám může ušetřit značné peníze. Často jsou její provozní náklady dokonce nižší než u laserových tiskáren a určitě se vyplatí na ni přejít, pokud provozujete nějakou starší inkoustovou tiskárnu a tisknete hodně. Tiskárna Epson B300 má navíc dva podavače papírů, takže ušetříte ještě víc. Do jednoho zásobníku můžete vložit recyklovaný papír a do druhého kvalitní papír pro inkoustové tiskárny. Pokud budete tisknout jen koncepty, vytisknete je na levnější, recyklovaný papír v úsporném režimu. Obchodní dopisy, smlouvy a jiné důležité dokumenty pak můžete vytisknout v normálním režimu na kvalitní papír umístěný v druhém zásobníku. Recyklovaný papír je přitom v průměru asi o 20 procent levnější než jiné typy papíru.
Buďte ale opatrní – levný recyklovaný papír často produkuje množství prachu, který se pak v tiskárně usazuje a může ovlivnit výsledky tisku. Aby se zabránilo usazování prachu v tiskárně a poškození jejího tiskového mechanismu nebo usazování na tryskách, použijte raději oboustranně potažený recyklovaný papír. Výsledky budou lepší. Další náklady na papír (až 50 procent) ušetříte, když budete tisknout oboustranně pomocí duplexní jednotky. Inkoustová tiskárna s duplexní jednotkou a navíc s dalším zásobníkem papíru však samozřejmě stojí víc. Můžete si ale najít „výběhový“ model, který tyto parametry splňuje, jehož cena navíc dostatečně klesla a ve kterém se přesto používají zásobníky inkoustu, jež vychází v poměru za vytištěnou stránku velmi dobře. Ještě je potřeba uložit nastavení tiskárny tak, aby v případě potřeby tiskla v náhledovém režimu, v duplexu a ze zásobníku s recyklovaným papírem, v jiném případě pak v normálním režimu s normálním papírem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání