Menu
CHIP Speedtest

Nalezení příčiny rychlého vybití baterie a vyřešení tohoto problému

03.10.2015 16:04 | Pavel Trousil
Nalezení příčiny rychlého vybití baterie a vyřešení tohoto problému

To, že se smartphone s operačním systémem Android začne velmi rychle vybíjet, může mít mnoho příčin. Jednou z nich je ta, že dojde k chybě procesoru. 

Může se totiž stát, že procesor nemůže přejít do režimu hlubokého spánku (Deep Sleep), ve kterém spotřebovává minimum elektrické energie. V tomto stavu se ukončí všechny aktivní procesy a telefon je uveden do klidového stavu. Pokud tento mechanismus nefunguje, smartphone baterii během krátké doby doslova vycucá.

Chcete-li zjistit, zda je ve vašem smartphonu režim hlubokého spánku povolen, použijte aplikaci Cpu Spy Reborn, která je zdarma dostupná na Google Play. Tato aplikace mimo jiné ukazuje, kolik času procesor pracoval a při jaké frekvenci a kolik času strávil právě v režimu Deep Sleep. Je-li tato hodnota příliš nízká i přes to, že není smartphone příliš využíván, budete muset tuto situaci řešit. Odinstalujte nepotřebné programy a programy, které stále pracují na pozadí. Naopak nainstalujte z Google Play aplikaci Deep Sleep Battery Saver a aktivujte režim Deep Sleep pomocí ní. To zajistí, že procesor smartphonu opět začne přecházet do režimu hlubokého spánku, jakmile se vypne displej. Tento režim šetří baterii a smartphone by pak měl podstatně déle vydržet pracovat. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání