Menu
CHIP Speedtest

Nalezení příkazů v nové struktuře nabídek MS Office

01.02.2011 15:03 | Redakce Chip
Po přechodu ze starého programového balíku na Office 2007 nebo 2010 si nejprve musíte zvykat na novou vymoženost, tzv. pás karet. Mnohé příkazy, na které jste byli zvyklí dříve, tak nyní najdete až po dlouhém hledání – anebo také vůbec ne.

Pro nové a přestoupivší uživatele zřídil Microsoft speciální on line nápovědu. Ta mj. nabízí možnost cíleného vyhledávání příkazů a funkcí. Aby ovšem fungovala, musí být ve vašem browseru nainstalován aktuální Flash Player.
Pokud tedy ve Wordu 2007 nemůžete najít některý (přitom vám dávno důvěrně známý) příkaz z Wordu 2003, vyvolejte stránku http://office.microsoft.com/, zkontrolujte, zda máte vpravo nahoře jako zemi nastavenu Českou republiku, do hledacího pole napište »příkazy 2003 2007 „aplikace“« a stiskněte [Enter]. Na stránce výsledků přejděte na odkaz »Interaktivní: referenční příručka „aplikace“«. Například pokud zadáte
»příkazy 2003 2007 Word«
objeví se mezi výsledky na prvním místě položka
Interaktivní: Referenční příručka příkazů aplikací Word 2003 až Word 2007
Klikněte na ni a poté na další stránce se po kliknutí na »Spustit příručku« otevře nové okno prohlížeče. Zde se po kliknutím na tlačítko »Start« otevře interaktivní příručka, jejíž obsluha je jednoduchá. Flash Player zobrazí obvyklou strukturu nabídek z Office 2003. V ní zvolte, stejně jako v lokálně nainstalovaném programu, požadovaný příkaz. Webová stránka vám pak ukáže kroky potřebné k vyvolání téhož příkazu z pásu karet ve Wordu 2007.
Interaktivní popisy příkazů si navíc můžete stáhnout a lokálně nainstalovat, abyste k nim měli přístup i bez připojení k internetu. Za tím účelem vyvolejte www.microsoft.com/downloads/, vyhledejte pojem »interactive manual« a zvolte požadovaný program. Před stažením softwaru nezapomeňte změnit jazyk („Change Language:“) na »Czech«. Poté už můžete kliknout na »Stáhnout«.
Podobná pomůcka je k dispozici i pro Office 2010. Otevřete http://office2010.microsoft.com a do hledacího pole napište „Umístění příkazů nabídek“. Poté klikněte na výsledek »Umístění příkazů nabídek a panelů nástrojů v systému Office 2010« a na následující stránce na požadovanou interaktivní příručku. V současnosti jsou k dispozici dokumenty pro Word, Excel a PowerPoint. Návody pro další komponenty sady Office se připravují.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání