Menu
CHIP Speedtest

Nalezení výrobce a ovladačů pro starší zařízení

15.04.2014 14:54 | Pavel Trousil
Nalezení výrobce a ovladačů pro starší zařízení

Při instalaci nového operačního systému nebo přeinstalaci stávajícího se vám může stát, že některé zařízení počítače nefunguje z toho důvodu, že pro něj systém nemá ovladače.

Než se pustíte do jejich hledání, budete muset co nejpřesněji zjistit, o jakou komponentu se jedná a od jakého je výrobce. Často bývá přesný název na komponentě (grafická karta, zvuková karta, síťová karta a podobně) uvedený.

Někdy na ní však najdete jen řadu pro vás neidentifikovatelných čísel a znaků. Mezi nimi bývá i údaj označený FCC ID. Jde o identifikační číslo záznamu v databázi FCC, což je zkratka pro Federal Communications Commission (americká federální komise pro spoje). Pokud je na výrobku toto číslo u fccid-nahled vedeno, umožní vám zjistit výrobce a podrobnosti o komponentě schválené úřadem FCC. Podívejte se na stránku transition.fcc.gov/oet/ea/fccid/, kde máte možnost vyhledávat komponenty podle čísla FCC ID.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání