Menu
CHIP Speedtest

Nalezení „ztraceného“ ukazatele myši

30.07.2011 08:29 | Redakce Chip
Někdy se stává, že vám na hodně zaplněné ploše zmizí z dohledu kurzor myši. Většinou pak začnete rychle posunovat myší sem a tam, abyste si ukazatele povšimli při pohybu. Jde to však elegantněji.

Ve Windows otevřete »Start | Ovládací panely«. Klikněte na »Hardware a zvuk« nebo – pod XP – na »Tiskárny a další hardware«. Potom kliknutím na »Myš« otevřete okno »Myš - vlastnosti«. V klasickém zobrazení Ovládacích panelů se k témuž oknu dostanete dvojitým kliknutím na »Myš«.
Na kartě »Možnosti ukazatele« v sekci »Viditelnost« aktivujte volbu »Ukázat umístění ukazatele po stisknutí klávesy Ctrl«. Akci potvrďte tlačítkem »OK«.
Až budete příště zase marně hledat kurzor myši, prostě stiskněte klávesu [Ctrl]. Windows pak kolem pozice ukazatele vykreslí zřetelné soustředné kružnice, které se stahují ke kurzoru. Tak vám operační systém označí jeho aktuální pozici – a vy se rychle můžete znovu koncentrovat na vlastní úlohu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání