Menu
CHIP Speedtest

Napájecí zdroj -zkroťte divoké komponenty pomocí resetu

24.10.2013 13:03 | Pavel Trousil
Napájecí zdroj -zkroťte divoké komponenty pomocí resetu

Počítač se občas může chovat iracionálně. Například není schopen detekovat připojený USB flash disk nebo jiné komponenty, případně ho nelze z neznámého důvodu vůbec standardně vypnout. Mnoho uživatelů si pak myslí, že je postihl virus, a přitom může být původcem těchto problémů hardware.

gigabyte-g1-sniper-54915-4-nahled

Je-li napájecí zdroj stále v provozu, může se generovat nesprávné napětí v kondenzátorech na základní desce, z čehož počítač v podstatě „zešílí“.

Pouze vypnout počítač v tomto případě problém nevyřeší. Musíte úplně vybít kondenzátory a provést elektrický reset počítače. Vypněte počítač pomocí vypínače. Pokud ho nemá, odpojte od něj napájecí kabel a potom několik minut počkejte. Během této doby se kondenzátory vybijí a dojde i ke ztrátě zbytkového napětí v napájecím zdroji a na základní desce.

Následně připojte napájecí kabel a zapněte počítač. Většina připojených zařízení by teď měla pracovat bez problémů, ale může se stát, že systém Windows rozpozná připojené zařízení jako nové a spustí instalaci ovladačů pro všechna zařízení znovu. Vyhněte se instalaci standardních ovladačů Windows a použijte ovladače výrobce zařízení. Pak by měl počítač fungovat – pokud však není skutečně napaden viry.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání