Menu
CHIP Speedtest

Násilné ukončení „zamrzlých“ panelů v Chrome

24.05.2011 10:58 | Redakce Chip
Často se stává, že jednotlivé skripty nebo webové stránky mají chyby a „zamrznou“ nebo že v browseru působí problémy nějaké rozšíření. Zpravidla je pak nutný restart prohlížeče, což uživatele otravuje a zdržuje.

Chrome jako první internetový prohlížeč zavedl konsekventní členění jednotlivých tabů na úrovni procesů. Můžete se o tom přesvědčit tak, že při několika v browseru otevřených panelech spustíte správce úloh. Za tím účelem stiskněte klávesovou kombinaci [Ctrl]+[Shift]+[Esc] a přejděte na kartu »Procesy«. Například při čtyřech otevřených panelech tam pak uvidíte nejméně pětkrát proces »chrome.exe«. Procesy byste mohli ukončit už na tomto místě – není ovšem zřejmé, která položka procesu patří ke kterému panelu.
Přesně tuto informaci vám dodá interní správce úloh v Chrome. Můžete jej vyvolat v programovém okně Chrome klávesovou kombinací [Shift]+[Esc]. Alternativou je kliknutí pravým tlačítkem myši na volné místo nad adresním řádkem a volba kontextového příkazu »Správce úloh«. Následný dialog vám pak prozradí, ke kterému tabu nebo plug-inu který proces patří. Požadovanou položku označte a klikněte na »Ukončit proces«.
Pomocí odkazu »Statistiky pro experty« můžete ještě zjistit detailní informace o využití operační paměti jednotlivými procesy a tak například poznat, která webová stránka užírá zvláště mnoho paměťového místa. Přehled kromě toho také ukazuje obsazení paměti všemi ostatními momentálně otevřenými browsery. Tak můžete snadno ukončit například zamrzlý Flash Player nebo zavřít panel s vadnou webovou stránkou, aniž byste ovlivnili zbytek browseru. Po zavření stránky zobrazí Chrome v příslušném tabu odpovídající zprávu, a umožní dokonce okamžité znovuzavedení stránky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání