Menu
CHIP Speedtest

Nastavení bezdrátové komunikace s androidovým smartphonem

11.09.2014 17:39 | Pavel Trousil
Nastavení bezdrátové komunikace s androidovým smartphonem

Posílat data do smartphonu bez jeho připojení USB kabelem můžete pohodlně pomocí aplikace AirDroid, která je zdarma dostupná na Google Play.

airdroid-nahled

Nejdříve musíte tuto aplikaci ve smartphonu nainstalovat a spustit ji. Po spuštění si můžete vytvořit účet, ale není to nutné. Můžete se zaregistrovat i přes učet Googlu. Potom na počítači, který je připojen do stejné Wi-Fi sítě jako váš smartphone, napište IP adresu, která se zobrazí na displeji smatphonu, a potvrďte připojení jak na webové stránce, tak na smartphonu.

airdroid2-nahled

Můžete také do vyhledávače napsat adresu „web.andrpid.com“ a připojit se pomocí skenování QR kódu. Úspěšné propojení je oznámeno jak na webové stránce počítače, tak na displeji smartphonu. Poté, co navážete bezdrátové připojení, můžete se smartphonem provádět řadu operací a můžete s ním pracovat v podstatě stejně, jako kdyby byl připojen kabelem. V okně prohlížeče se objeví základní informace o smartphonu (označení, volná a zaplněná paměť, verze OS) a zobrazit si můžete i podrobnější informace, tedy například kolik máte v telefonu kontaktů, fotografií, aplikací apod. Můžete také samozřejmě ze smartphonu nebo do něj kopírovat soubory a přes webové rozhraní můžete i instalovat do telefonu aplikace (APK soubory).

airdroid3-nahled

Fotografie, videa a hudbu uloženou v telefonu najdete velmi snadno pod samostatnými ikonami. A pokud se vám nechce zadávat URL na smartphonu, můžete ji vyťukat na klávesnici počítače a pomocí AirDroidu se pak webová stránka otevře ve smartphonu. AirDroid můžete dále využít například na čtení a posílání SMS zpráv, editaci kontaktů a seznamu volání, hledání svého telefonu, nebo dokonce pro vzdálené ovládání fotoaparátu smartphonu. Fotografie se pak ukládají rovnou na disk počítače. Vzdáleně můžete vyvolat i volání – na vlastní hovor už si však musíte vzít k telefon k uchu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání