Menu
CHIP Speedtest

Nastavení skrytých konfiguračních voleb Thunderbirdu

17.01.2011 11:49 | Redakce Chip
Poštovní program můžete prostřednictvím rozšířené konfigurace dalekosáhle ovlivnit a přizpůsobit vlastním zálibám. Už jen vyvolání nastavení je však pracné, navíc názvy jednotlivých parametrů jsou málo výstižné.

Namáhavé pátrání po významu některých konfiguračních parametrů v »about:config« si často můžete ušetřit použitím praktického doplňku Mail Tweak. Ten je však k dispozici pouze v anglické verzi.
Z webu (http://mailtweak.mozdev.org/) si do libovolné složky zkopírujte soubor »mailtweak-1.0pre10.xpi«. Po spuštění Thunderbirdu otevřete »Nástroje | Správce doplňků« a klikněte na »Instalovat«. V následném dialogu navigujte na XPI soubor a tlačítkem »Otevřít« jej otevřete. V ověřovacím dotazu klikněte na »Instalovat« a poté e-mailový program restartujte. Tento krok je nutný, aby se doplněk správně začlenil.
Mail Tweak se po nainstalování ohlásí automaticky; přes položku nabídky »Options« vyvolejte konfiguraci nástroje. Později se k tomuto dialogu dostanete prostřednictvím »Nástroje | Správce doplňků | Rozšíření«. V seznamu doplňků označte »Mail Tweak« a klikněte na »Možnosti«. Jednotlivá nastavení zde ovládáte obvyklým zaškrtáváním. Po kliknutí na položku vám Mail Tweak ve spodní části dialogu zobrazí stručné vysvětlení. Pro mnoho voleb jsou na tomto místě k dispozici také další nastavení nebo vstupní pole pro detailní konfiguraci. Například zde můžete potlačit varovnou zprávu při prázdném poli „Subject“ v nové zprávě a pro tento případ nechat samočinně vložit nějaký text. Za tím účelem najděte v dialogu hodnotu »Send with no subject« a zaškrtněte ji, čímž také uvolníte další nastavení níže. V poli »Subject« pak zadejte text, který má být ve zprávách do pole „Předmět“ automaticky doplňován.
Na závěr konfigurace ještě aktivujte možnost »Reload windows to apply changes now«. Tím se postaráte o okamžitou realizaci nastavení, jakmile dialog potvrdíte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání