Menu
CHIP Speedtest

Nastavení složek Windows

20.06.2010 13:43 | Redakce Chip
Už zase si váš operační systém nezapamatoval nastavení složky? Nebo že by v tom měl prsty nějaký virus? Každopádně se však nastavení pro zobrazení ikon zástupců pokaždé znovu vrací na standardní hodnoty.

O zachování nastavení se postará položka v systémovém registru. Editor registru otevřete zadáním »regedit« do hledacího pole nabídky Start a stiskem [Enter] (ve Vistě) nebo postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« (pod XP). V editoru přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShellNoRoam«. V něm označte podklíče »BagMRU« a »Bags« pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz »Odstranit«. Pak stejný postup zopakujte v klíči »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShell«.
Potom znovu otevřete první cestu ke klíči, označte podklíč »ShellNoRoam« a aktivujte »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD«. V pravé části okna se objeví nová položka »Nová hodnota #1« – tu přejmenujte na »BagMRU Size«. Dbejte přitom na mezeru mezi oběma slovy a správnou „velikost“ písmen. Pak »BagMRU Size« dvojitým kliknutím otevřete, zvolte desítkovou číselnou soustavu a jako hodnotu zadejte například číslo »1000«. Maximální nastavení je »5000« – to však lze doporučit jen v řídkých případech. Změnu potvrďte tlačítkem »OK«. Totéž zopakujte i v podklíči »Shell«. Po restartu počítače můžete zobrazení složek nově nadefinovat, a Windows už si je zapamatují.
VYSVĚTLENÍ: Za zapomnětlivost Windows může příliš nízká standardní hodnota parametru »Bags«. Pokud jste během doby nadefinovali více než 100 zobrazení, Windows je začnou přepisovat opět od začátku. A poněvadž přitom evidentně navíc produkují „datový guláš“, nedokážou pak už ani ukládat nová nastavení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání