Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Nastavení vlastního limitu pro velikost příloh

23.04.2011 21:00 | Redakce Chip
Je to k vzteku – potřebujete odeslat e-mail s přílohou o velikosti lehce nad 20 MB, ale při pokusu o připojení přílohy se zobrazí hlášení „Velikost přílohy překračuje povolenou mez“. Webové rozhraní vaší schránky přitom zvládá přílohy o velikosti 25 MB.

Drtivá většina poštovních klientů velikost příloh omezuje, protože e-mailový protokol nebyl navržen pro přenášení velkých objemů dat. Outlook (ale i Thunderbird a další) tak vychází vstříc správcům poštovních serverů, jejichž infrastrukturu „přehazování“ velkých příloh zbytečně zatěžuje.

Pokud však i tak trváte na odeslání skrze e-mail, můžete malým zásahem do registru tento limit v Outlooku libovolně posunout. Obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« tedy otevřete editor registru. Pod Vistou nebo Windows 7 stačí, když zadáte »regedit« do vyhledávacího pole v nabídce Start a stisknete [Enter]. V editoru pak přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice14.0OutlookPreferences«. Z nabídky »Úpravy« poté vyberte »Nový | Hodnota DWORD«, jako název zadejte »MaximumAttachmentSize« a potvrďte klávesou [Enter].

Tím jste omezení velikosti přílohy deaktivovali a k e-mailu tak můžete od této chvíle připojit libovolně veliký soubor. Pokud chcete nastavit konkrétní maximální velikost, na nově vytvořenou hodnotu dvojitě klikněte, číselnou soustavu přepněte na desítkovou a do pole údaje zadejte maximální možnou velikost v kilobajtech. Pro nastavení limitu například 25 MB tedy zadejte »25600«. Změnu potvrďte tlačítkem »OK« a editor registru ukončete. Po spuštění Outlooku můžete od této chvíle přikládat přílohy až do velikosti nově nastaveného limitu.

POZOR: Pamatujte, že maximální velikost odeslaného e-mailu určuje také poskytovatel, u kterého máte schránku zřízenu. E-mail překračující tento limit (viz tabulka) nebude doručen.  

 

Poskytovatel Maximální velikost přílohy
Gmail 25 MB
Hotmail 50 MB
Yahoo Mail 25 MB
Seznam 13 MB
Centrum 15 MB
Volný 5 MB

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání