Menu
CHIP Speedtest

Nastavení výběrové synchronizace

18.08.2011 13:01 | Redakce Chip
Dropbox odvádí skvělou službu – stačí uložit data do vybrané složky, a prakticky ihned je vše k dispozici napříč všemi synchronizovanými počítači i webem. Vám by se však více hodilo, aby se na netbooku synchronizovalo pouze to nejnutnější.

Pokud na některém z počítačů chcete synchronizovat pouze určité složky, z adresy www.dropbox.com/install si stáhněte a nainstalujte nový Dropbox ve verzi 1.0. Kromě nižších systémových nároků nabízí nová verze také možnost výběrové synchronizace, což přináší úlevu především pro netbooky s omezeným výkonem, konektivitou i diskovou kapacitou.

 

Pro nastavení podsložek, které synchronizovat chcete, a které ne, klikněte u systémových hodin na tray ikonu Dropboxu a poté na »Preferences«. V podnabídce »Advanced« klikněte na tlačítko »Selective Sync«. V následujícím dialogu zrušte zatržítko u složek, které synchronizovat nechcete. Nové nastavení nakonec postupně potvrďte tlačítky »Update« a »OK«. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání