Menu
CHIP Speedtest

Nastavte si vlastní blokování webů – snadno a efektivně

07.12.2014 06:33 | Karel Kovar
Nastavte si vlastní blokování webů – snadno a efektivně

Přemýšlíte jak snadno a elfektivně blokovat nežádoucí weby ve vašem počítači – bez rozlišení prohlížeče. Máme pro vás zajímavý tip.

Ve Windows řídí komunikaci se sítí soubor hosts. Zde uložené zákazy nebo příkazy jsou závazné pro všechny typy připojení vašeho počítače (Wi-Fi, LAN…). Pokud ale chcete tento soubor upravovat, budete muset pracovat s oprávněním administrátora.

Klikněte na tlačítko »Start« a do vyhledávácího políčka napište »poznam«. Poté ve výsledcích vyhledávání klikněte v sekci »Programy« na »Poznámkový blok« pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Spustit jako správce«. V editoru nyní klikněte na »Soubor | Otevřít« a přejděte na »C:WindowsSystem32driversetc«. V dolní části okna v rozevírací nabídce zvolte místo položky »Textové soubory ( * . TXT)« možnost »Všechny soubory«. Zobrazí se soubor hosts, který označte, a klikněte na tlačítko »Otevřít«.

Nyní, pokud chcete zablokovat všechny síťové přenosy pro určité domény, použijte IP adresu »127.0.0.1« jako náhradu za adresu zvoleného webu. Například záznam

127.0.0.1 facebook.com

způsobí zablokování stránky »facebook.com«.

2015-01-trik7-07-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání