Menu
CHIP Speedtest

Navigace v Ovládacích panelech

17.03.2011 10:57 | Redakce Chip
Ovládací panely jsou i v nejnovějších Windows dosti nepřehledné. K mnoha funkcím se v nich musíte „proklikat“ přes několik úrovní.

K často používaným položkám Ovládacích panelů si zřiďte zkratky. Ty si pak můžete doplnit do seznamu odkazů kontextové (místní) nabídky: to jsou často používané příkazy aplikace, které operační systém zobrazí, jakmile pravým tlačítkem myši kliknete na ikonu aplikace v hlavním panelu.
Řídicí centrálu Windows otevřete obvyklým postupem »Start | Ovládací panely«. Po otevření příslušného okna se v hlavním panelu objeví odpovídající ikona. Klikněte na ni pravým tlačítkem myši, čímž pro ni vyvoláte místní nabídku. Kromě několika položek pod »Poslední« a několika standardních příkazů momentálně menu nenabízí žádné jiné cíle.
Do tohoto menu však můžete další často potřebné funkce doplnit. Nejprve je vyhledejte ve struktuře Ovládacích panelů. Levým tlačítkem myši klikněte na odkaz pro požadovanou funkci a tlačítko držte stisknuté, přičemž kurzor přesuňte na ikonu Ovládacích panelů v hlavním panelu, poté tlačítko uvolněte. Windows 7 pak funkci natrvalo připojí k seznamu odkazů. Ten se zde bude napříště objevovat v rubrice »Připnuté«. Tento postup opakujte pro všechny požadované funkce. Budete-li chtít připnutou funkci zase odstranit, v seznamu odkazů klikněte na malý připínáček, který se objeví, jakmile přejedete kurzorem nad položkou funkce.
Upozornění: Abyste už Ovládací panely nemuseli otevírat pomocí nabídky Start, v seznamu odkazů klikněte na »Připnout na hlavní panel«. Ikona Ovládacích panelů potom zůstane v hlavním panelu viditelná, i když bude aplikace zavřena.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání