Menu
CHIP Speedtest

Nečíslování prvních stránek

19.11.2015 15:14 | Karel Kovar
Nečíslování prvních stránek

Pracujete na diplomové či bakalářské práci, připravujete pracovní dokumentaci nebo prostě jen vytváříte rozsáhlejší dokument? 

Pak před vámi stojí zajímavá výzva, se kterou má překvapivě hodně lidí problém: jak vložit čísla stránek, aby nebyla číslovaná první strana (či několik následujících).

Nejjednodušší je odebrat číslování z první stránky, což se hodí například tehdy, když je první strana titulní s názvem a autorem. V tom případě stačí kliknout na libovolné místo v dokumentu a poté na kartě »Rozložení stránky« kliknutím na tlačítko v pravém dolním rohu otevřete dialogové okno »Vzhled stránky«. V něm přejděte na kartu Rozložení, na kartě »Záhlaví a zápatí« zaškrtněte políčko »Jiné na první stránce« a vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«.

O něco málo složitější je postup, při kterém budete chtít číslovat například až od třetí (nebo libovolné další) strany. Přejděte na konec druhé stránky (nebo stránky, která nebude poslední číslovaná) a zvolte kartu Rozložení stránky. Zde klikněte na tlačítko Konec a zvolte možnost Další stránka. Tímto způsobem vložíte konec oddílu (pozor, nikoliv konec stránky!).

Přesuňte se na třetí stránku, přepněte se do zápatí (respektive na místo, kde jsou čísla stránek) a zde zrušte volbu »Propojit s předchozím». Nyní první dvě stránky nebudou mít číslo a na třetí stránce začne číslování od trojky, začínat lze ale jakýmkoliv jiným číslem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání