Menu
CHIP Speedtest

Nefungující kontrola pravopisu v dokumentu

21.05.2015 14:06 | Karel Kovar
Nefungující kontrola pravopisu v dokumentu

Ve Wordu přestala fungovat kontrola pravopisu – aplikace už nepodtrhává pravopisné chyby. Problém se ale objevuje pouze v češtině, v ostatních jazycích kontrola pravopisu funguje.

Podivné také je, že v ostatních programech z balíku Office (Excel, Powerpoint) žádný problém není. Jak tuto situaci řešit?

Nejprve ve Wordu přejděte na kartu »Revize« a poté zkuste kliknout na tlačítko v levé části lišty s názvem »Pravopis a Gramatika«. Nyní by se správně měla spustit kontrola aktivního dokumentu a po jejím provedení by se měla objevit zpráva Kontrola pravopisu a gramatiky je dokončena. Pokud se ale objeví zpráva »Nástroje kontroly pravopisu nejsou nainstalovány pro [výchozí_jazyk], zkuste je nainstalovat znovu«, není doplněk nainstalován (nebo byla instalace poškozena). V tomto případě lze doporučit stáhnout z webu Microsoftu příslušný balíček (http://jdem.cz/bryzu4), který tento problém vyřeší. Po stažení souboru ho stačí dvojitým kliknutím otevřít a postupovat podle pokynů průvodce.

Pokud je kontrola pravopisu nainstalována, a přesto v dokumentu nefunguje, bude příčina problému jinde. A protože příčin může být několik, vyzkoušejte následující postupy. Nejprve zkontrolujte, zda není doplněk zablokován: klikněte na tlačítko »Office« a poté na »Možnosti aplikace Word«. V okně s názvem »Možnosti aplikace Word« klikněte vlevo na tlačítko »Doplňky«. Nyní v dolní části okna v sekci »Spravovat« klikněte na rozevírací šipku, změňte výběr z položky »Doplňky modelu COM« na položku »Zakázané položky« a pak klikněte na tlačítko »Přejít«. Pokud v okně, které se objeví, najdete kontrolu pravopisu, označte ji a klikněte na tlačítko »Povolit«.

Jestliže kontrola pravopisu v zakázaných položkách není, je nutné ještě prověřit, zda není toto nastavení deaktivováno přímo pro tento dokument. Proto znovu klikněte na tlačítko »Office« a poté na »Možnosti aplikace Word«, nyní ale v okně klikněte vlevo na tlačítko »Kontrola pravopisu a mluvnice«. Zde zkontrolujte, zda jsou aktivní zatržítka u všech příslušných položek souvisejících s kontrolou pravopisu, a především prověřte, zda aktivní dokument není aktivní u poslední položky: »Výjimky pro:«. Pokud ano, deaktivujte obě zatržítka a volbu potvrďte kliknutím na »OK«. Nyní už by kontrola pravopisu měla fungovat bez problémů.

  2015-06-tatof2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání