Menu
CHIP Speedtest

Nefunkční iPod Nano 6. generace po updatu na firmware 1.1

23.05.2011 08:32 | Redakce Chip
Apple nedávno uvedl novou verzi firmwaru pro MP3 přehrávač iPod Nano 6. generace. Po updatu na verzi 1.1 se však řada uživatelů setkala s otravným problémem, že přehrávač cca po minutě přešel do spánkového režimu a přestal hrát.

Apple od počátku tvrdil, že na vině není špatný firmware, ale fakt, že do nového firmwaru přibyla funkce rozpoznávání přítomnosti sluchátek v jack zásuvce na přehrávači. Nový firmware totiž směřuje hlavně k prodloužení výdrže akumulátoru a umožňuje například iPod Nano 6. generace úplně vypnout (verze 1.0 dokázala přehrávač jen převést do stand-by režimu).
Problém se svévolným usínáním přehrávače by samozřejmě bylo možné jednoduše vyřešit návratem na firmware verze 1.0, tuto možnost ale Apple nenabízí. Dokonce ani po resetu do továrního nastavení jsme se verze 1.1 nezbavili. Downgrade updatu by bylo možné vyřešit až v prodejně či servisu Apple.
Na diskusním fóru Apple tvrdil, že problém způsobují málo zasunutá sluchátka, která je do přehrávače potřeba zastrčit tak daleko, až uslyšíte cvaknutí. Zkoušeli jsme celou řadu sluchátek i externích reproduktorů a jack jsme zastrkávali tak hluboko, jak to jen šlo, ale bez výsledku. Logicky zbývalo pouze vyčištění zásuvky pro připojení sluchátek na iPodu. Nejprve jsme velmi opatrně jehlou odstranili drobné fyzické nečistoty, poté jsme na špejli namotali trochu vaty a opravdu jen trochu ji namočili do benzinového čističe (lze použít rovněž čistý alkohol). Po pečlivém vyčištění zásuvky přehrávač konečně přestal usínat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání