Menu
CHIP Speedtest

Nefunkční rozhraní Aero

03.05.2015 20:43 | Karel Kovar
Nefunkční rozhraní Aero

Po nainstalování Internet Exploreru 11 přestalo fungovat rozhraní Aero a nelze ho znovu aktivovat. Jak postupovat?

Internet Explorer je úzce svázaný se systémem, a proto se může stát, že při jeho instalaci dojde i k nežádoucím změnám systému. Naštěstí tento problém není příliš obtížné vyřešit. Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a do vyhledávacího pole zadejte »aero«. Poté ve výsledcích vyhledávání klikněte na odkaz »Vyhledat a opravit problémy s průhledností a jinými vizuálními efekty«. V okně, které se objeví, klikněte na odkaz Upřesnit, zde aktivujte zatržítko u položky »Opravit automaticky« a nakonec hledání problémů odstartujte kliknutím na tlačítko »Další«.

Po krátkém testování grafické karty a změně podsvícení se objeví seznam nalezených problémů, u kterých jsou individuální zatržítka. Vyberte ta, která by podle vás mohla problém vyřešit, klikněte na »Další« a počkejte, až systém problémy opraví.

Pokud i nadále problémy s rozhraním Aero přetrvávají, zkontrolujte, zda máte v systému nainstalovanou záplatu KB2670838. Pokud ne, stáhněte si ji z Windows Update (http://support.microsoft.com/kb/2670838/cs) a systém restartujte.

2015-02-tat02-windows-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání