Menu
CHIP Speedtest

Nefunkční ukazatel stavu inkoustu

18.10.2011 10:19 | Redakce Chip
Náš čtenář si zakoupil na eBay starší multifunkční tiskárnu Brother 440CN. Připojil ji doma k počítači a zdálo se, že vše funguje tak, jak má. Poté, co nainstaloval všechny ovladače a obslužné programy, však zjistil, že nástroj pro zobrazení hladiny inkoustu v kartridži nefunguje. A dokonce ani na displeji multifunkčního zařízení se nezobrazoval stav inkoustů. Přitom náš čtenář zakoupil originální inkoustové kartridže, takže předpokládal, že zobrazení stavu bude správné.

Diagnóza: Nejprve jsme se pokusili problém řešit na dálku, ale k ničemu to nevedlo. Proto jsme našeho čtenáře požádali, aby zařízení přinesl k nám do testlabu. Příznaky jsme museli potvrdit i my – nehledě na to, zda jsme použili levné, neoriginální kartridže, nebo drahé, originální, ukazatel hladiny stav nehlásil. Tiskárna však klidně akceptovala i starší kartridže, které by už v daném modelu neměly fungovat, a bez problémů s nimi tiskla. Byli jsme překvapeni, protože ostatní tiskárny Brother už s těmito kartridžemi odmítaly pracovat.
Kontaktovali jsme tedy našeho čtenáře a zeptali jsme se ho, zda nebyla tiskárna nějak upravována nebo zda nemá nějaký jiný firmware. Nejprve to odmítal, pak si ale vzpomněl, že má ještě uloženou nabídku z eBay. Na ní bylo výslovně uvedeno, že zařízení pracuje i s levnými náhradními kartridžemi všech výrobců.
Řešení: To už pro nás bylo dostatečným vodítkem. Prohledali jsme internet a hledali jsme metody a návody, jak u tiskárny Brother 440CN zařídit, aby pracovala se všemi typy inkoustů. Po delším hledání jsme skutečně získali informaci, jak to udělat, i když se zdála na první pohled trochu „divoká“. Vysvětlila však i příznaky námi zkoumané tiskárny. Tento tip totiž zahrnoval částečnou demontáž tiskárny a přeříznutí konkrétního kabelu. Instrukce navíc jasně říkala „Please note that the true ink levels cannot be seen due to this hack“ – a právě to (že stav inkoustů nebude vidět) byl problém našeho uživatele. Jak jsme psali, „úprava“ tiskárny spočívala v tom, že se jeden kabel rozřízl. Museli jsme tedy kabel opět propojit a odizolovat, což nebylo úplně triviální, vzhledem k tomu, že konce byly dost krátké. Spojení se nicméně podařilo obnovit. Po opětovné montáži tiskárny jsme ji vybavili originálními náplněmi a spustili jsme ji. Hned po jejím naběhnutí bylo jasné, že jsme uspěli – na displeji (a později i na softwaru) se zobrazoval stav jednotlivých inkoustů. Náš čtenář tedy odcházel spokojen.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání