Menu
CHIP Speedtest

Nejde nainstalovat Service Pack 1

11.11.2016 06:09 | Karel Kovar
Nejde nainstalovat Service Pack 1

Při pokusu o instalaci prvního service packu se objevují podivná chybová hlášení s označením »WindowsUpdate_80073712« a »WindowsUpdate_dt000«. Jak problém vyřešit?

Příčin problémů nefunkční aktualizace může být víc, ale nejčastěji jde o poškozené systémové soubory. Prvním krokem by mělo být použití nástroje »sfc«. Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a do vyhledávacího pole zadejte »cmd«. Poté ve výsledcích vyhledávání v sekci »Programy« klikněte pravým tlačítkem na položku »cmd.exe«. Z kontextové nabídky zvolte příkaz »Spustit jako správce«. V okně příkazového řádku pak zadejte příkaz:

sfc /scannow

Nástroj nyní zkontroluje všechny systémové soubory a ty, které jsou poškozené, nahradí záložními. Pokud je ale v systému problémů více, nemusí si tento nástroj s nimi poradit. V tomto případě lze zkušenějším uživatelům odporučit použití nástroje DISM (Deployment Image Servicing and Management). Tyto tři příkazy by měly vyřešit většinu chyb, nebo alespoň napovědět, jaká je příčina problémů:

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Všechny příkazy je nutné stejně jako v předchozím případě zadávat z příkazové řádky s právy administrátora.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání