Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší možnosti pro zavěšení projektoru pod strop

19.07.2015 13:31 | Pavel Trousil
Nejlepší možnosti pro zavěšení projektoru pod strop

V tomto tipu si ukážeme, jaké jsou elegantní a přitom rozumné možnosti umístění projektoru pod strop a jeho připojení. 

Pomocí univerzálního držáku můžete toto zařízení namontovat15 cmpod strop. Nosnost držáku je přitom15 kg, takže by měl bezpečně udržet všechny typické projektory pro soukromé použití. Také malá vzdálenost od stropu je dostatečná a obraz není rozmazaný. Můžete sice změnit úhel pohledu projektoru, ale držák neumožňuje jeho rotaci nebo změnu výšky od stropu. Rozumné a často používané univerzální držáky zakoupíte v železářství cca za 600 Kč.

Pokud máte ve své ložnici nebo konferenční místnosti příliš vysoký strop, doporučujeme stropní držák, který je výškově nastavitelný. Pak můžete projektor umístit ve větší vzdálenosti od stropu, což poskytne možnost optimální projekce na stěnu. Obvykle takovéto držáky umožňují zavěšení projektoru až62 cmod stropu, dražší modely pak dokonce až na vzdálenost130 cm. Většina takovýchto výškově nastavitelných stropních držáků sice neumožňuje otáčení projektoru, ale jeho úhel orientace samozřejmě měnit můžete.

Zvláště elegantní a luxusní variantou je elektrický stropní držák. Záleží na modelu, ale některé varianty jsou schopné projektor zatáhnout do stropu, když se nepoužívá. Takovéto elektrické stropní držáky většinou zakoupíte ve specializovaných prodejnách. Počítejte však s tím, že výškově nastavitelná varianta stojí okolo 20 000 Kč. Jde ale o praktické řešení, protože nepoužívaný projektor nepřekáží ani nenarušuje design pokoje. Zvláště elegantní je proto skrytá varianta, kdy je projektor zcela integrován do stropu a vysune se pouhým stisknutím tlačítka. Takováto luxusní varianta však zájemce vyjde třeba i na 40 000 Kč. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání