Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší nastavení VSync u náročných her

04.11.2015 11:33 | Pavel Trousil
Nejlepší nastavení VSync u náročných her

Možnost nastavení VSync (vertikální synchronizace) je většinou u nejnovějších her deaktivována. Někdy ale stojí za to tuto volbu aktivovat. 

Pokud hra běží bez nastavení VSync s 80 fps (snímky za sekundu), i když monitor je schopen zobrazit pouze 60 snímků za sekundu, pak to může vést k chybám v grafice. Pokud povolíte VSync, počítač upraví počet fps na výstupu na60, avšechny snímky se tedy budou zároveň zobrazovat na monitoru. Tak se vyhnete chybám v grafice a obraz bude jasnější. Toto nastavení však vyžaduje poměrně hodně výpočetního výkonu, protože musí stíhat dodávat dostatečný počet snímků za všech situací. Zapněte tedy nejprve volbu VSync jen z testovacích důvodů a vyzkoušejte, zda se obraz necuká.

Musíte se totiž vyhnout tzv. půlsnímkům, při kterých se hra viditelně seká. V případě, že je obraz špatný, není pro volbu VSync počítač dostatečně výkonný a neměli byste ji používat. To platí i pro případ, kdy má váš monitor nízkou obnovovací frekvenci. Proto nejprve zkontrolujte, na jaké frekvenci váš monitor běží. Některé karty podporují i tzv. Adaptive V-Sync – pokud počet snímků klesne pod obnovovací frekvenci monitoru, synchronizace se sama vypne.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání