Menu
CHIP Speedtest

Nepřerušovaná zábava díky lepšímu připojení k internetu

25.08.2011 08:03 | Redakce Chip
Nepřerušovaná zábava díky lepšímu připojení k internetu
Váš nový televizor má i funkce, které vyžadují připojení k internetu. Připojení ale chcete vyřešit pomocí bezdrátové sítě, protože k televizoru nechcete tahat žádné další kabely.

WLAN síť je velmi flexibilní, co se týká umístění jednotlivých připojených zařízení. Existuje bohužel ale jen pár televizorů, které jsou vybaveny bezdrátovou síťovou kartou, případně nabízí možnost kartu do televizoru přidat. Pokud tedy chcete připojit TV k internetu bezdrátově, musíte zakoupit WLAN bridge, případně využít nějaké další řešení. Televizory nabízí většinou jen konektor RJ-45 pro připojení klasického ethernetového kabelu. Tento konektor využívají právě WLAN bridge (Ethernet to Wireless Bridge Adapter). Některým takovýmto adaptérům stačí napájení pro provoz dodané z USB konektoru, kterým je většina moderních televizorů vybavena. Adaptéry fungují bez ovladačů nebo složitého nastavování a poskytují dostatečnou šířku pásma pro provoz internetových aplikací.
Pokud máte s připojením problémy, musíte vyzkoušet klasické triky: změňte umístění svého WLAN routeru. Je většinou lepší umístit ho do horní části místnosti než na stůl, nebo dokonce na podlahu. Signál se pak lépe šíří. Zajistěte také, aby bylo mezi Wi-Fi routerem a adaptérem co nejméně překážek. Velkou překážkou jsou především železobetonové nebo sádrokartonové zdi. Pokud nemáte přesnou představu, kde v bytě je dobré pokrytí vaší bezdrátové sítě, vybavte svůj notebook šikovným programem Ekahau HeatMapper a toto pokrytí si změřte. Pomocí vytvořené mapky snadno najdete ideální místo pro svůj router, nebo naopak pro adaptér a tím i pro TV. Uděláte to tak, že router umístíte na různá místa a vždy provedete měření programem HeatMapper. Ověříte tak nejlepší polohu, která zajistí nejlepší pokrytí. Získáte tím rychlejší připojení k internetu pro vaši TV.
Pokud WLAN síť nebude mít dostatečný výkon, budete muset uvažovat o jiném způsobu připojení. Můžete použít například PowerLAN adaptér (HomePlug). Moderní produkty tohoto typu jsou schopné po elektrické síti přenášet data rychlostí až 500 Mb/s, což už stačí i pro přenos HD obsahu do TV, a to po celém domě a bez použití dalších kabelů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání