Menu
CHIP Speedtest

Nepřerušované využití Wi-Fi pomocí USB modulu

15.06.2011 12:39 | Redakce Chip
Váš PC je s internetovým routerem spojen prostřednictvím „Wi-Fi sticku“. Po déletrvajícím provozu, nejpozději však v okamžiku, kdy počítač po delší pauze vypne monitor, přestane spojení fungovat. Pomůže jedině restart počítače.

Poněvadž přístup do internetu je v zásadě možný, nemá cenu hledat problém v konfiguraci sítě. Na vině je v tomto případě úsporné nastavení napájení, které WLAN po určité době vypne. Zatímco u notebooku má toto počínání kvůli šetření akumulátoru dobrý smysl, stolní počítač mohou taková úsporná opatření zmást.
Nejprve zkontrolujte systémová nastavení Windows. Za tím účelem klikněte v Ovládacích panelech na »Systém a zabezpečení« a pak na »Možnosti napájení«. Jako preferované schéma napájení ponechte »Rovnováha«, vedle klikněte na »Změnit nastavení schématu« a nakonec na »Změnit pokročilé nastavení napájení«. Ve výběrovém seznamu klikněte na znak „plus“ před položkou »Nastavení bezdrátového adaptéru« a pak na „plus“ před »Režim snížené spotřeby«. Níže klikněte na odkaz »Nastavení« a v zobrazeném rozevíracím seznamu zvolte »Maximální výkon«. Potom otevřete strukturu »Nastavení USB | Nastavení volitelného pozastavení zařízení USB«. Možná budete muset i na tomto místě ještě změnit nastavení na »Zakázáno«. Novou konfiguraci potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.
Kromě toho může být pod Windows 7 příčinou vypínání samotný aktualizovaný ovladač WLAN USB sticku. Klikněte proto pravým tlačítkem na »Počítač« a potom pod »Vlastnosti« na »Správce zařízení«. Ve struktuře teď klikněte na »Síťové adaptéry« a níže pravým tlačítkem myši na položku vašeho WLAN USB sticku. Aktivujte kartu »Vlastnosti«. V seznamu označte vlastnost »Řízení spotřeby«. Potom odstraňte zatržítko u položky „Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie“. Nakonec všechny otevřené dialogy potvrďte tlačítkem »OK« a restartujte počítač.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání