Menu
CHIP Speedtest

Nežádoucí zpráva o zápisu na CD

21.04.2010 09:31 | Redakce Chip
Na ikonu CD jednotky jste omylem přetáhli několik souborů, které ovšem vůbec nechcete vypalovat. Od té chvíle vás v oznamovací oblasti hlavního panelu pravidelně obtěžuje zpráva »Některé soubory jsou připraveny k zápisu na disk«.

Jestliže v Průzkumníku přetáhnete na ikonu CD jednotky nějaké soubory, Windows je nejprve zkopírují do skryté složky. Neodbytné zprávy se proto můžete zbavit tak, že ji z tohoto adresáře zase odstraníte.
Otevřete tedy Průzkumníka Windows a v něm »Nástroje | Možnosti složky«. V následném dialogu přejděte na kartu »Zobrazení«, v sekci »Upřesnit nastavení« vyhledejte položku »Skryté soubory a složky« a aktivujte tam volbu »Zobrazovat skryté soubory a složky«. Pak nastavení potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.
Dále pak do adresního řádku zadejte »%userprofile%« a stiskněte [Enter]. Navigujte na podsložku »Local SettingsData aplikacíMicrosoftápis na CD«. Všechny tam uložené položky odstraňte. Pak už vás Windows přestanou uvedenou zprávou znervózňovat.
Ve Vistě se data určená k vypálení ukládají do jiné složky. Zde proto v Průzkumníku otevřete »%userprofile%« a pak dále navigujte na podsložku »AppDataLocalMicrosoftWindowsBurn«.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání