Menu
CHIP Speedtest

Nezávislé ovládání stránkového a textového zoomu

21.04.2010 10:12 | Redakce Chip
Vysoké rozlišení sice umožní zobrazit mnoho objektů, malé písmo je však špatně čitelné. Při zoomování na stránce se zároveň zvětší všechny objekty.

S bezplatným doplňkem NoSquint, který najdete na adrese https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/2592, můžete ovládat textový zoom nezávisle na jiných objektech a separátně pro každou webovou stránku. Chcete-li si jej nainstalovat, na webové stránce klikněte na odkaz »Přidat do aplikace Firefox« nebo otevřete příslušný XPI soubor ve Firefoxu. Instalaci doplňku musíte potvrdit kliknutím na »Instalovat nyní« a nakonec browser restartovat.
Zpočátku budou zvětšeny všechny stránky. Pro nakonfigurování doplňku zvolte v nabídce Firefoxu »Nástroje | Doplňky«, pak v seznamu doplňků označte »NoSquint« a klikněte na »Nastavení«. Na kartě »Settings« změňte standardní hodnotu »Default primary zoom level« znovu na »100 %« nebo zadejte hodnotu podle vlastní volby. V rozevíracím poli »Primary zoom method« rozhodněte, jak má působit rychlé nastavování zoomu kolečkem myši při stisknuté klávese [Ctrl]. Při standardním nastavení »Full page zoom« přizpůsobíte velikost kompletní webové stránky, zatímco při »Text Zoom« se bude měnit jen velikost textu. Nastavení v dialogu umožňují oddělené ovládání. Ostatní volby upravovat nemusíte.
Později budete moci měnit nastavení zoomu webové stránky výrazně rychleji tak, že podržíte stisknutou klávesu [Ctrl] a budete otáčet kolečkem myši. Pro oddělené řízení textového a stránkového zoomu klikněte ve stavovém řádku browseru na ikonu lupy. Pomocí posuvných regulátorů zvolte požadované hodnoty v procentech. Nástroj pak toto nastavení samočinně uloží pro aktuální doménu webové stránky. Při budoucí další návštěvě uvidíte stránky ihned v přizpůsobeném zobrazení.
UPOZORNĚNÍ: NoSquint je velmi výkonný doplněk s tucty vymožeností. Na adrese http://urandom.ca/nosquint/help.php najdete k tomuto doplňku Firefoxu nápovědu v angličtině.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání