Menu
CHIP Speedtest

Notebooky: dobíjení z USB portu

13.03.2014 15:29 | Pavel Trousil
Notebooky: dobíjení z USB portu

Každý už se asi setkal se situací, kdy se mu vybil telefon a musel si ještě nutně zavolat. Některé typy notebooků umožňují dobíjení telefonů a dalších zařízení z USB portu, a to i v případě, kdy je notebook vypnutý.

spanek Můžete si ho tak nabít v podstatě kdykoli − nemusíte ho otvírat a zbytečně plýtvat energii na jeho běh. U notebooků Toshiba se tato funkce jmenuje Spánek a dobíjení a aktivujete ji pomocí nástroje Spánek. U USB portu, který tuto funkci podporuje, je ikonka blesku. Počítejte s tím, že nabíjení může trvat déle, než když použijete originální dobíječku, a také s tím, že pokud je funkce Spánek a dobíjení aktivována, baterie počítače se bude v době hibernace a vypnutí vybíjet.

Na USB portu s podporou dobíjení také nefunguje funkce USB probuzení. Pro probuzení například myší nebo klávesnicí tedy použijte jiný USB port. Nedovolte, aby porty USB přišly do styku s kovovými předměty (sponkou apod.) například při přenášení počítače. Baterie by se vybíjela a došlo by k vyvíjení tepla.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání