Menu
CHIP Speedtest

Notebooky Lenovo: vyřešení problémů s bootováním pomocí aktualizace ovladačů

19.08.2014 15:38 | Pavel Trousil
Notebooky Lenovo: vyřešení problémů s bootováním pomocí aktualizace ovladačů

Notebooky Lenovo – zejména z řady ThinkPad T – mají někdy problémy při spouštění a vypínání. Příslušná fóra jsou plná zkušeností a rad. Zdá se, že chyby jsou způsobeny špatně naprogramovaným ovladačem.

lenovo-nahled

Mimochodem, tohoto problému se nezbavíte, dokud neaktualizujete ovladač snímače otisků prstů. V zásadě existují dvě možnosti, jak ovladač aktualizovat. První možností je navštívit webové stránky Lenova a vyhledat aktualizaci. K tomu je potřeba na stránkách podpory (http://support.lenovo.com) zadat název série vašeho notebooku a přesné modelové číslo.

Objeví se velmi dlouhý seznam ovladačů pro každou součást vašeho notebooku – často rozdělený i podle verze operačního systému. Ve výpisu hledejte konkrétně »Fingerprint Manager Pro« pro svůj operační systém, stáhněte a nainstalujte instalační balíček. O něco jednodušší postup spočívá v tom, že spustíte »Lenovo Think-Vantage System Update« z nainstalovaných nástrojů Lenovo Think Vantage. Ten totiž sám zjišťuje, zda jsou k vašemu modelu k dispozici nové ovladače, nabídne je ke stažení a instalaci a rozdělí je na »kritické«, »doporučené« a »volitelné«. Stačí dvě kliknutí myší, a instalace se automaticky provede.

Zůstává tedy jen otázka, proč ještě (v dubnu a květnu) Lenovo dodává notebooky s tuto chybou, když byl tento problém široce diskutován od prosince minulého roku a existuje pro něj od začátku jednoduché řešení.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání