Menu
CHIP Speedtest

Notebooky: nabíjejte správně baterii a prodlužte její životnost

13.03.2015 15:20 | Pavel Trousil
Notebooky: nabíjejte správně baterii a prodlužte její životnost

Pokaždé když nabijete svůj notebook, zkrátí se o něco životnost jeho baterie. Správným nabíjením můžete její životnost značně prodloužit. Důležité pravidlo zní: Baterii vždy zcela nabijte a vyhněte se nabíjení jen na krátkou dobu. 

notebook-battery-nahled

Když se objeví informace, že je baterie plně nabita, nechte napájecí adaptér ještě chvíli připojený. To umožní plné využití kapacity baterie. Dobíjejte ji vždy dříve, než je zcela vybitá. Ideálně v situaci, kdy ještě zbývá asi 15 procent kapacity. Pokud notebook delší dobu nepoužíváte, neměla by být baterie zcela nabita. Ideální kapacita pro delší skladování je mezi50 a70 procenty. Nově zakoupené zařízení byste měli nejdříve zcela vybít a pak nabít.

Plné kapacity baterie dosáhnete až během tří až pěti nabíjecích cyklů. Pokud notebook provozujete většinou připojený na napájecí adaptér, snižuje to její životnost. Proto vám doporučujeme alespoň jednou za měsíc notebook na nějakou dobu provozovat na baterii.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání