Menu
CHIP Speedtest

Nové složky na výměnném médiu

07.05.2015 22:52 | Karel Kovar
Nové složky na výměnném médiu

Ke svému počítači jste měli připojen externí disk, na kterém se po několika dnech objevily skryté složky »system volume information« a »$recycle.bin«. Nejde o vir? Jak se jich lze zbavit?

Zmiňované složky jsou součástí systému a pro počítač nepředstavují žádnou hrozbu. Prvně zmiňovaná složka je označována jako „stínové kopie souborů“. Umožňuje například obnovit soubory, které byly omylem odstraněny, případně můžete obnovit předchozí verze souborů. Složka »$recycle.bin« se vytváří na médiích, ze kterých byl smazán libovolný soubor – jde totiž o koš. V obou případech nedoporučujeme nic mazat, protože jde o užitečné funkce, které vám mohou v případě problémů pomoci. Pokud vám jejich zobrazování vadí, můžete ho kdykoliv skrýt: nejprve otevřete okno průzkumníka a stiskněte funkční klávesu [F10]. Nyní přejděte na příkaz »Nástroje | Možnosti složky«. V okně, které se objeví, klikněte na kartu »Zobrazení« a v sekci »Upřesnit nastavení« aktivujte volbu »Skrýt chráněně soubory operačního systému (doporučeno)«.

2015-02-tat06-windows-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání