Menu
CHIP Speedtest

Obnova poškozených miniaplikací na ploše

09.11.2014 12:43 | Karel Kovar
Obnova poškozených miniaplikací na ploše

Ve svých Windows jste měli několik oblíbených miniaplikací. Ty náhle přestaly fungovat a na jejich místě se objevily černé čtverečky. Nepomáhá ani restartování, ani jejich nové nainstalování. Jak na to?

Tato situace může nastat, pokud proběhne obnovení systému a zároveň je zapnutý nástroj Řízení uživatelských účtů (UAC). Při tomto procesu totiž může dojít k poškození některých systémových souborů, které řídí zobrazování miniaplikací. K vyřešení tohoto problému lze použít nástroj Kontrola systémových souborů (Sfc).

Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a do pole »Prohledat programy a soubory« zadejte »přík«. Ve výsledcích vyhledávání v sekci programy se objeví položka »Příkazový řádek«. Na tuto položku klikněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Spustit jako správce«.

Nyní v okně příkazového řádku zadejte

sfc /scannow

Tento příkaz umožňuje vyhledat poškození v systémových souborech systému Windows a poškozené soubory obnovit. Po dokončení činnosti by se měla objevit zpráva:

Program Ochrana prostředků systému Windows poškozené soubory nalezl a úspěšně je opravil. Podrobnosti jsou uvedeny v souboru jmeno.log.

Nyní už by mělo být vše v pořádku a je pouze nutné obnovit zobrazení miniaplikací. Proto klikněte na tlačítko »Start«, přejděte na »Ovládací panely« a zde zvolte sekci »Vzhled a přizpůsobení«. Nyní v sekci »Miniaplikace na plochu« zvolte odkaz »Obnovit miniaplikace na plochu, které jsou součástí Windows«.

Pokud se poté miniaplikace neobjeví, zkuste je ještě znovu odebrat a přidat v nastavení systému: Klikněte na tlačítko »Start«, přejděte na »Ovládací panely« a zde zvolte sekci »Programy«. Vyberte příkaz »Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows« a znovu přidejte zatržítko u položky »Platforma miniaplikací systému Windows«. Nakonec počítač restartujte.

Poznámka: Pokud program Sfc zobrazí hlášení »Program Ochrana prostředků systému Windows nemohl provést požadovanou operaci«, je nutné provést opravu v nouzovém režimu. Další postup je už stejný.

2014-08-trik1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání