Menu
CHIP Speedtest

Obnovení chybějícího zvuku po instalaci

01.08.2011 08:36 | Redakce Chip
Vaše nová grafická karta dělá z her skutečný zážitek. Radost vám kalí jen ta okolnost, že už z počítače nemůžete vylákat ani tón.

Moderní grafické karty jsou také zvukové! Zdá se vám to komické? Je to však pravda. Aktuální grafické karty často mají HDMI přípojku nebo DVI konektor, v němž dříme HDMI signál. HDMI ovšem znamená nejen HD obraz, nýbrž i zvuk. Proto se vždy při integraci nové grafické karty instaluje také HDMI zvukové zařízení. Tento postup skrývá dva zdroje chyb: jednak si nové zvukové zařízení může zjednat přednost před všemi ostatními audiopřístroji, například před zvukovou kartou, jednak může existence přídavného řešení zvuku vést k tomu, že onboard zvukové řešení zcela zmizí z nabídky. Jestliže je v BIOS například nastaveno použití „Onboard-Audio-Device“ na »Auto«, modul se vůbec nespustí. To se ve Správci zařízení nijak neprojeví a z toho důvodu také nemůže být zvoleno ve Správci audiozařízení. Tady pomůže jenom zásah v BIOS. Nastavte položku »Onboard Sound-Device« na »Enabled«, pak budete mít opět zvuk.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání