Menu
CHIP Speedtest

Obnovení systému do starší verze

20.03.2016 08:18 | Karel Kovar
Obnovení systému do starší verze

Po havárii systému byste se rádi vrátili k některému ze starších bodů obnovení, protože ten naposledy vytvořený vám nepomohl. Jak na to?

Při obnovování systému je automaticky ve druhém kroku zobrazen pouze naposledy vytvořený bod obnovení. Chcete-li použít některý ze starších, musíte přidat zatržítko do levého dolního rohu k položce »Zobrazit další body obnovení«. Poté už stačí zvolit některý ze starších bodů, kliknout na tlačítko »Další« a začít s obnovou systému.

Jestliže máte v seznamu pouze jeden či dva body obnovy, pravděpodobně je máte špatně nastavené – obvyklým problémem je příliš malý prostor na disku určený pro tyto „zálohy“. To lze opravit následujícím způsobem: Kliknutím na tlačítko »Start« otevřete hlavní nabídku a v ní klikněte pravým tlačítkem myši na položku »Počítač«. Poté v kontextové nabídce zvolte položku »Vlastnosti«. Nyní levém podokně klikněte na odkaz »Ochrana systému«, a pokud je to nutné, zadejte i heslo správce. Nyní v kartě »Ochrana systému« klikněte na požadovaný disk a poté na možnost »Konfigurovat«. Zde můžete posunutím posuvníku směrem doprava nebo doleva zvětšit, případně zmenšit prostor na disku, který je využíván pro body obnovení.

Tip: Pokud na svém počítači často instalujete programy a měníte jeho konfiguraci, doporučujeme pro body obnovy určit alespoň pět procent objemu disku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání