Menu
CHIP Speedtest

Obnovení systému k odstranění problémů

17.08.2014 17:30 | Karel Kovar
Obnovení systému k odstranění problémů

Mezi často opomíjené způsoby řešení problémů ve Windows patří obnovení systému.

Pokud se například po instalaci nového programu chová systém nestabilně, není vždy ideální zjišťovat proč a zkoušet program přeinstalovávat. V tomto případě doporučujeme využít právě obnovení systému. A jak na to?

Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a do políčka »Prohledat programy a soubory« zadejte

»Obn«.

Poté klikněte v sekci »Programy« na položku »Obnovení systému«.

Objeví se stejnojmenné okno, ve kterém už je automaticky zvolen naposledy vytvořený bod obnovy. Lze zde najít i datum a čas vytvoření, stejně jako informaci o softwaru, který byl poté nainstalován. Pokud jste instalovali více problematických programů, zvolte v dolní části okna možnost »Vybrat jiný bod obnovení« a klikněte na tlačítko »Další«. Poté se objeví poslední tři body obnovy, jejichž počet lze zvýšit přidáním zatržítka k položce »Zobrazit další body obnovení«.

Nyní už stačí označit vybraný bod a po kliknutí na tlačítko »Další« a »Dokončit« se nechat průvodcem vést procesem obnovy.

Ten bude v závislosti na stavu systému a rychlosti počítače trvat od několika sekund až po několik minut a nakonec se počítač automaticky restartuje.

2014-09-trik4-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání