Menu
CHIP Speedtest

Obnovte zmizelý regulátor hlasitosti

28.11.2016 19:02 | Karel Kovar
Obnovte zmizelý regulátor hlasitosti

U operačního systému Windows 10 už Microsoft naplno integroval podporu dotykových displejů. Díky tomu se změnila celá řada ovládacích prvků – například regulátor hlasitosti zmizel z oznamovací oblasti hlavního panelu. 

Pomocí jednoduchého triku ho tam ale můžete vrátit. Postupujte následovně: Nejprve pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit«, do příslušného políčka zadejte pojem »regedit« a potvrďte stisknutím klávesy [Enter]. Poté v levé části okna přejděte na větev »HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsNTCurrentVersion«.

Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na složku »CurrentVersion« a v kontextové nabídce zvolte příkaz »Nový | Klíč«. Jako jméno tohoto klíče zadejte »MTCUVC« volbu potvrďte stisknutím klávesy [Enter]. Poté v pravém okně klikněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Nový | Hodnota DWORD (32 Bitová)«. Novou položku pojmenujte »EnableMtcUvc« a její hodnotu natavte na »0«. Po restartu počítače už budete moci znovu pracovat se starým známým ovladačem hlasitosti.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání