Menu
CHIP Speedtest

Obrázek jako pozadí přihlašovacího dialogu

16.06.2010 20:40 | Redakce Chip
Namísto obvyklého pozadí Windows byste při přihlašování chtěli spatřit vlastní obrázek. Jak toho docílit?

Na rozdíl od XP a Visty můžete ve Windows 7 změnit pozadí bez použití cizího softwaru. Stačí k tomu uvolnit příslušnou funkci v systémovém registru a poté připojit obrázek vhodné velikosti.
UVOLNĚNÍ FUNKCE: Nejprve do hledacího pole nabídky Start napište »regedit« a stiskněte [Enter]. Dále potvrďte dotaz Řízení uživatelských účtů tlačítkem »Ano« a přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionAuthenticationLogonUIBackground«. V okně vpravo vyhledejte hodnotu »OEMBackground«. Pokud neexistuje, založte ji postupem »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD«. Na položku dvojitě klikněte, její hodnotu změňte na »1« a potvrďte tlačítkem »OK«. Pak editor registru zavřete.
PŘÍPRAVA OBRÁZKU: Windows pro obrázek pozadí používají soubor »backgroundDefault.jpg« a přeškálují jej na aktuální rozlišení obrazovky, pokud není k dispozici jiný soubor ve vhodném pixelovém formátu. Soubory pro speciální formáty musí být připraveny ve tvaru »background 1024x768.jpg«. Přitom v názvu musí vždy být uvedeny obě hodnoty rozměrů obrazovky. Nejsnáze si různé verze obrázku připravíte v grafickém editoru. Pamatujte přitom však, že maximální velikost souboru nesmí překročit 256 KB. V případě potřeby snižte obrazovou kvalitu JPG souboru.
ZKOPÍROVÁNÍ DO SYSTÉMOVÉ SLOŽKY: Připravené JPG soubory nyní zkopírujte do složky (původně vlastně zamýšlené pro OEM dodavatele) »%windir% nsystem32oobeinfoackgrounds«. Poněvadž tato složka u většiny počítačů není založena, musíte ji vytvořit. K tomu a ke kopírování souborů však potřebujete zápisová práva. Otevřete tedy Průzkumníka s oprávněním správce, tj. do hledacího pole nabídky Start zadejte »explorer«, na položku klikněte pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz »Spustit jako správce«. V Průzkumníku přejděte na složku »%windir%system32oobeinfo«. Klikněte na ni pravým tlačítkem myši, otevřete »Vlastnosti« a přejděte na kartu »Zabezpečení«. Tam označte »Administrators« (v sekci Název skupiny nebo jméno uživatele) a klikněte na tlačítko »Upravit…«. V řádku »Úplné řízení« aktivujte volbu »Povolit« a vše potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Po dalším kliknutí na »Ano« můžete založit podsložku »ackgrounds« a zkopírovat do ní své JPG obrázky.
Od příštího přihlášení vás už Windows 7 budou vítat vaším vlastním obrázkem na pozadí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání