Menu
CHIP Speedtest

Ochrana registrovaných souborových typů

13.04.2011 06:16 | Redakce Chip
Váš počítač je perfektně nakonfigurován. Je k naštvání, když pak nějaká pokusně nainstalovaná aplikace svévolně změní přiřazení programů k souborovým typům.

Vztek si můžete ušetřit úpravou v systémovém registru, která změny těchto přiřazení nedovolí.
Upozornění: Všechna přiřazení by měla být předem nastavena správně, poněvadž po provedení úpravy už nebude možné změny bez komplikací provádět.
Na nově nakonfigurovaném počítači si tedy nejdříve nainstalujte všechny programy, které potřebujete ke své každodenní práci. Poté si pro tuto konfiguraci vytvořte zálohu. Za tím účelem pod Windows XP vyvolejte »Start | Spustit«, zadejte »regedit« a klikněte na »OK«. Od verze Vista zapište »regedit« přímo do vstupního pole nabídky Start a stiskněte [Enter]. Starostlivý dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Ano«, resp. »Pokračovat«. V editoru registru teď navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPolicies«. Přejděte do podklíče »Explorer« nebo jej vytvořte postupem »Úpravy | Nový | Klíč«. Dále klikněte na pravou část okna a zvolte »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD«. Jako název položky zadejte »NoFileAssociate« a stiskněte [Enter]. Pak na novou položku dvojitě klikněte, její hodnotu změňte na »1« a potvrďte tlačítkem »OK«. Toto zablokování platí jen pro aktuální uživatelský účet.
Pokud chcete registrované typy souborů a jejich přiřazení programům ochránit pro všechny uživatele, uvedený zásah proveďte v klíči »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer«.
Editor registru zavřete. Napříště bude v dialogu »Otevřít v programu« deaktivována volba »K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program«, takže žádné nové přiřazení už nebude možné.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání