Menu
CHIP Speedtest

Odstranění barevného nádechu zobrazených fotografií

31.08.2011 12:50 | Redakce Chip
Pokud si fotografie zobrazujete prohlížečem obrázků ve Windows, často vypadají poněkud podivně a mají nevysvětlitelný barevný nádech. Toho jste si ale při jejich zpracování obrazovým editorem nikdy nevšimli.

Příčinou barevného nádechu je pravděpodobně nevhodný profil barev. Ten mohl být podle okolností dokonce nainstalován při některé aktualizaci Windows, aby barevné podání monitoru učinil realističtějším. Je tu však problém – ne všechny aplikace takový profil barev zohledňují. U popsaného problému se proto většinou doporučuje tento profil barev odstranit.
Za tím účelem otevřete Ovládací panely a vpravo nahoře pod »Zobrazit podle« změňte nastavení na »Velké ikony«. Pak klikněte na nyní zobrazené okno »Správa barev«. Na kartě »Zařízení« ověřte, že jako zařízení je nastavena příslušná obrazovka. Níže pak aktivujte volbu »Použít vlastní nastavení pro toto zařízení«. Následný seznam ukazuje přiřazený profil. Ten označte a klikněte na »Odebrat«. Bezpečnostní dotaz ještě potvrďte tlačítkem »Pokračovat«. Po zavření dialogu by měl být problém odstraněn.
Upozornění: Pokud žádné individuální profily barev nepoužíváte, měli byste raději od práce s profily barev upustit a používat standardní nastavení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání