Menu
CHIP Speedtest

Odstranění chyby při otevírání dokumentu

09.12.2014 05:56 | Karel Kovar
Odstranění chyby při otevírání dokumentu

Při otevírání dokumentu ve Wordu se zobrazuje chybová zpráva »Tento dokument nemohl být zaregistrován. Nelze k němu vytvořit žádná propojení z jiných dokumentů«. Kde je chyba?

Dříve se dokument dal otevírat bez obtíží – problém většinou není způsoben chybou v textovém editoru, nýbrž pozměněným nastavením systémových služeb Windows. Pro nápravu otevřete v Ovládacích panelech pod Windows XP »Nástroje pro správu | Služby«. Pod Vistou nebo Windows 7 zapište do vstupního pole nabídky Start »services.msc« a stiskněte [Enter].

V seznamu nyní vyhledejte položku »Spouštěč procesů serveru DCOM«. Tato služba je nezbytná pro bezchybnou funkci Wordu a musí být spuštěna. Abyste položku upravili, na její řádek dvojitě klikněte. V rozevíracím seznamu »Typ spuštění« změňte nastavení na »Automaticky«. Dialog potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Restartujte počítač, abyste bezpečně zajistili spuštění služby. Tím by měl být problém ve Wordu odstraněn.

2015-01-trik1off-07-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání