Menu
CHIP Speedtest

Odstranění dat starých instalací

30.12.2015 20:09 | Karel Kovar
Odstranění dat starých instalací

Přeinstalováváte Windows a najednou zjistíte, že máte překvapivě málo míst na disku. Jak je to možné? 

Tento problém nastává tehdy, pokud systém Windows nainstalujete pomocí volby »Vlastní instalace« a v průběhu instalace nenaformátujete na disku oddíly. Poté budou soubory, které byly použity v předchozí verzi systému Windows, pro případ nouze uloženy ve složce Windows.old, kde mohou zabrat několik gigabajtů prostoru. Metod, jak je odstranit, je celá řada – například odebrání práv systému k této složce a poté smazání všech zbytečných souborů. Existuje ale korektnější a jednodušší varianta, která zabere jen pár minut.

Nejprve spusťte program Vyčištění disku. Klikněte na tlačítko Start, do vyhledávacího pole zadejte »Vyčištění disku« a poté v seznamu výsledků klikněte na položku »Vyčištění disku«.

Nyní v dialogovém okně programu klikněte na kartě »Vyčištění disku« na položku »Vyčistit systémové soubory«. Zde zaškrtněte políčko »Předchozí instalace systému Windows« a klikněte na tlačítko »OK«. Po chvilce se objeví zpráva, kde už jen klikněte na tlačítko »Odstranit soubory«.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání