Menu
CHIP Speedtest

Odstranění Java konzolí z Firefoxu

24.05.2011 11:00 | Redakce Chip
Pohled do seznamu nainstalovaných doplňků ukáže četné položky »Java Console«. Dají se jenom příslušným tlačítkem deaktivovat, nikoli však odinstalovat. A přitom vůbec nejsou pro činnost browseru zapotřebí.

Na rozdíl od většiny jiných doplňků nejsou staré verze Java konzole při aktualizaci automaticky odinstalovány. Navíc nejsou uloženy v profilové složce, nýbrž přímo v programové složce Firefoxu jako globální rozšíření dostupné všem uživatelům, a nedají se proto odinstalovat v dialogu doplňků jako obvykle. 
Zbavit se jich lze odstraněním odpovídajících složek ze systému. Za tím účelem nejprve zavřete Firefox. Pak spusťte Průzkumník a navigujte na složku »C:Program FilesMozilla Firefoxextensions«. Tam najdete několik podsložek, jejichž název vždy začíná řetězcem »{ CAFEEFAC« a které obsahují určitou verzi Java konzole. Přesnou verzi poznáte podle dalších součástí názvu složky. Tak například název »{ CAFEEFAC-0016-0000-0022-ABCDEFFEDCBA}« označuje verzi »1.6_0_022«. Všechny podobně nazvané složky kromě poslední verze odstraňte. Pokud pracujete v účtu bez oprávnění správce, bude po vás Řízení uživatelských účtů Windows vyžadovat ještě zadání účtu správce včetně příslušného hesla. Od příštího spuštění Firefoxu už bude seznam starých Java konzolí vyčištěn. Aplikace využívající Javu budou však přesto fungovat…


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání