Menu
CHIP Speedtest

Odstranění přebytečné položky v bootovací nabídce Windows

15.06.2012 13:49 | Redakce Chip
Po reinstalaci Windows operační systém mnohdy překvapivě zobrazí bootovací menu, v němž můžete volit mezi dvěma identickými alternativami. Poněvadž však toto menu neplní žádný smysluplný úkol, měli byste je upravit.

Jelikož ve Windows obsažený nástroj příkazového řádku BCDEdit je na detailní konfigurování bootovací nabídky příliš komplexní a málo intuitivní, doporučuje se namísto toho použít software třetí strany, jako je EasyBCD. Tento nástroj si můžete do počítače stáhnout například z www.slunecnice.cz/sw/easybcd/. K instalaci a nasazení nástroje potřebujete oprávnění správce, takže následné příkazy případně musíte autorizovat výběrem odpovídajícího uživatelského účtu. Pro nainstalování spusťte v Průzkumníku stažený soubor dvojitým kliknutím a řiďte se pokyny programu.

Po instalaci spusťte nástroj postupem »Start | Všechny programy | NeoSmart Technologies | EasyBCD | EasyBCD 2.0.2«. Následující odkaz na výhradní, bezplatné použití v privátní sféře potvrďte tlačítkem »OK«. Tato zpráva se objevuje jen při prvním spuštění programu.

Na levé straně pak uvidíte různá tlačítka. Klikněte na »View Settings« pro aktuální nastavení bootovací nabídky. K odstranění nesmyslné položky použijte »Edit Boot Menu.« Položku pod »Entry« označte a klikněte na »Delete« a poté na »Save Settings«.

Upozornění: Pomocí Ovládacích panelů ve Windows 7 můžete ovlivnit jen trvání zobrazení bootovací nabídky. Za tím účelem klikněte postupně na »Systém a zabezpečení« a na »Systém«. Potom otevřete na levé straně následného okna »Upřesnit nastavení systému«. Nakonec v sekci „Spuštění a zotavení systému“ klikněte na tlačítko »Nastavení«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání